TÜP BEBEK PROJESİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın 19.09.2012 tarih ve 2012/22 sayılı genelgesi ile Hiç çocuk sahibi olmayan aileler için Tüp Bebek Projesi başlatılmıştır. Proje hak sahibi belirleme kararı Üsküdar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızca yürütülecektir. Bu genelge doğrultusunda aşağıdaki şartlara uygun olan ve bu projeden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın 26 Ekim 2012 tarihine kadar Vakfımıza müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başvuru için kadınlarda aranacak özellikler:

a) 23-39 yaş aralığında olmak (Başvuru tarihi itibariyle bitirilen yaş kabul edilecektir. Nüfus cüzdanı ibrazı yeterlidir).

b) Tıbbi muhtaçlık belgesine sahip olmak (Devlet veya Üniversite Hastanelerinden alınan, son üç yıl içinde normal ya da diğer tedavi yöntemleriyle çocuk sahibi olmadığına dair rapor).

c) GSS kapsamında gelir seviyesi düşük olup, primi devlet tarafından karşılanan (Gelir testi sonucu G0 olanlar ile henüz yeşil kart vize tarihi dolmayanlar)

d) Hiç çocuk sahibi olmaması veya çocuklarının sağlık problemleri nedeniyle tedavi amaçlı olarak doğum yapması gerektiğini doktor raporu ile belgelendirmesi

Başvurular 26 Ekim 2012 tarihine kadar alınacaktır.

Hiç çocuk sahibi olmaması veya çocuklarının sağlık problemleri nedeniyle tedavi amaçlı olarak doğum yapması gerektiğini doktor raporu ile belgelendiremeyenlerin başvuruları alınmayacak olup, diğer şartlar için belge istenmeyecektir.