ÜSKÜDAR YEREL ÖNLEME VE GÜVENLİK OPERASYONEL SEKRETERYA TOPLANTISI

Üsküdar Yerel Önleme ve Güvenlik Komisyonu Operasyonel Sekreterya 3. Toplantısı 19 Eylül 2013 günü saat 14:00 'da Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantı öncesi projeden sorumlukoordinatörler Serra TİTİTZ veSinan ÖZDENtarafından; İlçemiz Kaymakamı Mustafa GÜLER'e,Üsküdar İlçe Emniyet Müdürü Mahir YAVAŞ'a, İlçe Emniyet Müdür Yardımcıları Hakan ERÇETİN'e ve Orhan SINAV'a, Çocuk Büro Emniyet Amiri Seval ERDEM'e ve Asayiş Büro Emniyet Amiri Hakan KORKMAZ'ave Polis Merkezi Amirlerine projenin son durumuhakkında birifing verildi.

Toplantıya İlçe Kaymakamımız Mustafa GÜLER, İlçe Emniyet Müdürü Mahir YAVAŞ, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Leman Süheyla SOYLU ve İç Güvenilk Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi Projesi UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Fonu) Teknik Destek Koordinatörleri Serra TİTİZ ve Sinan ÖZDEN, görevli kamu görevlileri ile Selamiali Mahallesinde ikamet eden 30 'a yakın vatandaşımızın da katılımı ile karşılıklı fikir alışverişi yapıldı. Gençlerin eğitimi, boş zamanlarının değerlendirilmesi, öğrencilerin okula devamlarının sağlanması, polis-halk ilişkileri, uyuşturucu ve uyuşturucu ile mücadele konuları etraflıca görüşülerek daha sonra belirlenecek bir tarihte daha geniş katılımlı bir toplantı düzenlenerek daha çok kişiye ulaşıp bilgilendirmek ve yürütülen projeye destek olunması hususunda bölgenin sorunlarını dinlemek ve çözüm önerilerinin geliştirilerek hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.