28 Kasım 2013 Perşembe günü Selami Ali Mahallesi Kültür ve Bilgi Evinde mahalle sakinleri ve Sivil Toplum Kuruluşları ile toplantı yapıldı.

Kaymakamlığımızın İlçemiz mahallelerinde vatandaşlarımızla birlikte olmak, onların istek, ihtiyaç ve sorunlarını yerinde tespit etmek amacıyla planladığı vatandaş buluşması toplantılarının ilki 28 Kasım 2013 Perşembe günü saat 14:00 'da Selami Ali Mahallesinde bulunan Üsküdar Belediyesi Selami Ali Kültür ve Bilgi Evin'de İlçe Kaymakamı Mustafa GÜLER, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza ŞENBABAOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas TEKİN, İlçe Emniyet Müdürü Mahir YAVAŞ, Üsküdar Müftü Vekili Mesut TAŞ, Üsküdar İlçe Sağlık Müdürü Dr. Reyhan DUMAN, İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Halis KURALAY, Okul Müdürleri, İlçe Emniyet Müdür Yardımcıları, Karakol Amirleri, Zabıta Müdürü Ali ÜNKESEN, Halk Eğitim Müdürü, Üsküdar Belediyesi Sosyal İşler Müdürü, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşların katılımı ile yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Mustafa GÜLER, İlçemiz mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde tespit etmek, istek ve ihtiyaçlarını öğrenmek çözüm bulmak amacıyla mahallelerimizde o mahalleye hizmet götüren birim müdürleriyle birlikte toplantı yapmak, sorunları yerinde tespit ederek çözüm üretmek amacıyla mahalle toplantıları planladıklarını ifade etti. Kaymakamlığımıza gelemeyip sorunlarını anlatamayan vatandaşlarımız için bu tür mahalle toplantılarının yararlı olacağını, vatandaşlarımızın ayağına gidildiği, hedeflerinin millete hizmet olduğunu, kamu gücünü üzerinde taşıyan tüm kamu görevlilerinin milletin hizmetinde olması gerektiğini, hiç kimsenin Devletin gücünü vatandaşa karşı haksızlık ve baskı olarak kullanamayacağını, bu toplantıda daha çok vatandaşı dinlemek istediklerini, ifade edilecek sorunlarla ilgili Kaymakamlığımız, Belediye ve diğer kamu kuruluşlarında çözümü mümkün olanların en kısa sürede halledileceğini, Valiliğimiz ve Büyükşehir ile ilgili olanların da bu makamlara iletilerek takibinin yapılacağını söyledi. Toplantının yapıldığı Belediye Kültür ve Bilgi Evi'nin mahalleye çok faydalı hizmetlerde bulunacağını, bu hizmet binasını mahalleye kazandıran ve toplantı için tahsis edilen Üsküdar Belediyesi 'ne teşekkür etti.

Söz alan Daire Müdürleri Belediye Başkan Yardımcısı görev alanları konusunda ayrıntılı bilgiler vererek katılımcılar aydınlatıldı. Mahalle sakinlerinin taleplerinin Kaymakamlığımız ve ilçemiz birimlerince çözümlenmesi, Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyesine bağlı birimlerce yapılması gerekenler için ilgili makamlarca yazı yazılması, taleplerin değerlendirilerek alınacak cevapların ve çözümlerin talepte bulunan ilgililerce bildirilmesi sağlanacaktır.


İlçe Kaymakamı Mustafa GÜLER bu konuşmalardan sonra katılımcılara teşekkür ederek vatandaş odaklı hizmette ödün vermeden çalışılacağını ve bu kamu hizmetlerini mümkün olduğu kadar vatandaşın ayağına götürerek kaliteli bir şekilde sunulacağını ve takipçisi olunacağını beyan ederek toplantıyı kapattı.